FreshMail.pl

Czy wyceniając swój produkt lub swoją usługę, bierzesz pod uwagę czas potrzebny na ich realizację lub wytworzenie?

W dzisiejszym odcinku odpowiem Ci, dlaczego to błąd.

Nazywam się Justyna Kwiatkowska i pomagam pasjobiznesmenkom generować coraz to wyższe dochody bez poczucia wstydu. Moim hasłem przewodnim jest: „Mów bez wstydu o pieniądzach”. Prowadzę blog, na którym dzielę się swoimi spostrzeżeniami. Jestem również autorką programu „Zadbana finansowo”.

Czas przejść do mojej odpowiedzi.

jeśli zamiast oglądać video, wolisz posłuchać, to tutaj możesz to zrobić:

Wycena usługi a czas

utworzone przez Justyna Kwiatkowska

możesz też pobrać AUDIO na swój kompyter/telefon i wysłuchać w drodze samochodem lub podczas wykonywania innych rzeczyPOBIERZ

Transkrypcja nagrania:

 

To błąd uwzględniać w wycenie dla klienta czas wytworzenia produktu lub realizacji usługi.

 

Spójrz: jeśli jako klientka zwracam się do Ciebie z prośbą o wycenę konkretnego produktu lub konkretnej usługi, a Ty odpowiadasz, że nie wiesz, ile czasu Ci to zajmie, więc jest Ci trudno oszacować cenę, jest dla mnie jasne, że wyceniasz swój produkt/swoją usługę w zależności od czasu potrzebnego na ich wytworzenie. Kiedy bierzesz pod uwagę czas realizacji usługi/produktu – popełniasz masakryczny błąd.

 

Dlaczego to masakryczny błąd?

 

Bo wychodzi na to, że im więcej czasu potrzebujesz na zrealizowanie usługi, tym ta usługa będzie droższa.

W takim razie powiedz mi, dlaczego rzeczywistość jest inna.

Zakładając, że im droższa usługa, tym więcej czasu wymaga jej wykonanie, osoby początkujące, które nie są biegłe w tym, co oferują, będą potrzebowały więcej czasu na realizację usługi lub wytworzenie produktu.

 

Ekspert stałby się bankrutem!

 

 

Idąc tym tropem myślenia, okazuje się, że każdy ekspert, każda osoba biegła w tym, co robi, która potrzebuje niewiele czasu na wytworzenie tego, czego klient oczekuje,  powinna zarabiać mniej, bo mniej czasu poświęca swojej pracy. To chyba paradoks, nie sądzisz?

 

Powiem Ci jedno: jeżeli ktoś, do kogo się zgłaszam, odpowiada, że nie wie, ile czasu potrzebuje, aby wykonać dla mnie zlecenie, dla mnie oznacza to jedno: że jest to osoba początkująca. Bo specjalista nigdy tak nie odpowie.

Moja rada od serca!

Jeżeli chcesz być postrzegana jako ekspertka w swojej dziedzinie, jako osoba, która zna się na rzeczy, nigdy nie mów, że aby wycenić swoją usługę, potrzebujesz dowiedzieć się kilku ważnych rzeczy i obliczyć, ile czasu zajmie Ci jej wykonanie.

Dałam Ci do myślenia?

 

Ciekawa jestem, czy zgodzisz się ze mną, że nie należy uwzględniać czynnika czasu przy wycenianiu swoich usług i produktów. Zapraszam do dyskusji w komentarzach poniżej.

 

Może zainspiruję Cię do innego myślenia o wycenianiu swoich produktów i usług.

W kolejnym odcinku odpowiem Ci, jak spokojnie podnieść ceny i uargumentować ten fakt klientowi.

A jeśli interesuje Cię kwestia zadbania finansowego to koniecznie sprawdź program Zadbana Finansowo

To jedyna grupa wspierających się kobiet, w której żadne z Twoich pytań nie zostanie bez odpowiedzi i dodatkowo będziesz miała dostęp do wielu bezpłatych warsztatów edukacyjnych, które kieruję tylko dla tej społeczności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych oraz wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlwowych. Twoje dane są bezpieczne i nikomu nie będę udostępnione.

FreshMail.pl
 

Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych po­wy­żej da­nych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera oraz wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie in­for­ma­cji han­dlo­wych od firmy Viva Life Justyna Kwiatkowska

FreshMail.pl